Ręczniki bawełniane z motywami z bajek świetnie sprawdzą się w domu i na wakacjach. Ulubieni bohaterowie bajek mogą towarzyszyć dziecku podczas kąpieli, na basenie czy na plaży.

Opublikowano dnia 12-02-2021

Kategoria: Blog » Ręcznik

Nie tylko skrzydełka, czy czepek, ale również ręcznik bawełniany oswoi dziecko z nauką pływania
Niektóre dzieci panicznie boją się wody, inne wręcz ją uwielbiają. Kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy udaje się na basen, czy uczy się pływać, to otuchy może dodać mu ręcznik Psi Patrol z ulubionymi bohaterami bajki. Przezwyciężenie strachu przed wodą bywa trudne, ale z pomocą rodziców i przydatnych akcesoriów o przyjaznej graficznie formie jest zdecydowanie łatwiej. Ręcznik umożliwi szybkie wytarcie całego ciała, w związku z tym uczucie zimna po wyjściu z wody szybko minie. Im mniej nieprzyjemnych bodźców, a im więcej tych pozytywnych, tym szybciej dziecko pokona swoje lęki.
 
Dodatkowa ochrona i element zabawy podczas kąpieli
Każdy z nas szczególnie zimą lubi ciepłe kąpiele. Uwielbiają je również dzieci. W czasie trwania codziennej wieczornej toalety, pod czujnym okiem rodziców, mogą nie tylko zadbać o higienę, ale również się pobawić. Wiele osób kupuje liczne pływające zabawki, ale elementem zabawy mogą być także dziecięce ręczniki bawełniane z bajkowymi motywami. Spoglądając na nie, dziecko może ponownie przeżywać obejrzane przygody ulubionych bohaterów, a także wymyślać nowe. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że ręcznik 70x140 posłuży nie tylko do wytarcia ciała po kąpieli, ale również jako ochrona przed zimną powierzchnią wanny, wszak zetknięcie ciała z jej krawędzią bywa nieprzyjemne. Nie każda wanna ma ciepłą powierzchnię akrylową, zatem jeśli jej nagrzanie się wymaga czasu, na rancie można rozłożyć ręcznik, o który dziecko się oprze, co zapewni mu większy komfort w czasie kąpieli i zabawy w wannie.
 
Delikatna struktura chroniąca przed podrażnieniami i gramatura zapewniająca utrzymanie ciepłoty ciała
Istotne znaczenie ma fakt, że ręczniki licencyjne są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale przede wszystkim wykonane są z najwyższej jakości przędzy bawełnianej. Dzięki temu ręcznik Bing z sympatycznym króliczkiem, czy ze Świnką Peppą bądź Maszą ma miękką strukturę, która chroni delikatną skórę dziecka przed podrażnieniami. Bardzo często ręczniki są zbyt twarde i szorstkie, przez co dzieci nie lubią się wycierać. W przypadku tych wykonanych w 100% z bawełny mamy gwarancję, że bardzo chętnie będą się nimi owijać i otulać. Taki ręcznik pozwoli szybko pozbyć się wilgoci, a także utrzymać ciepłotę ciała po kąpieli. Bawełniane modele polecamy również rodzicom nastolatków, bo wśród bajkowych motywów można znaleźć także ręczniki młodzieżowe, idealne np. dla miłośników gier na konsolach.
 
Efektywna nauka higieny, czyli ręczniki nie tylko kąpielowe, ale również umywalkowe
Wśród ręczników licencyjnych można znaleźć także modele mniejsze, o wymiarach 50x90. Sprawdzą się nie tylko dla małych dzieci, ale również jako uzupełnienie strefy umywalkowej. Nauka higieny, a zwłaszcza mycia zębów bywa mozolna, ale z ręcznikiem Bing czy Psi Patrol może być to prostsze zadanie, wszak dziecko może wzorować się na bohaterach bajek, którzy chętnie uczą się nowych rzeczy.
 
Ręczniki bawełniane – przydatne nie tylko w domu, ale również na wakacjach
Wyjście na plażę wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą niezbędnych akcesoriów. Nie każdy do dyspozycji ma leżaki i najczęściej za miejsca do siedzenia służą po prostu ręczniki. Ważne, by były one chłonne i szybko schnące. Dla dzieci warto wybrać wysokiej jakości ręczniki z motywami bajkowymi, które przetrwają kontakt z wilgocią, nawet wodą morską, bardzo szybko wyschną, zatem będą suchym i przede wszystkim komfortowym miejscem do siedzenia podczas relaksu i zabawy na piasku. Co ważne, takie ręczniki schną szybko także po praniu, zatem już kolejnego dnia mogą być gotowe do użytku.
 
Jest wiele powodów, dlaczego warto wybierać bajkowe ręczniki dla dzieci. Jednym z bardziej oczywistych jest fakt, że starszaki lubią kolekcjonować różnego rodzaju gadżety z ulubionych bajek i każdy z nich, nawet ten funkcjonalny, jest dla nich niezwykle cenny i chętnie chwalą się nim przed rówieśnikami. Warto podkreślić, że grafika po praniu jest tak samo wyraźna, podobnie jak wszystkie kolory. Zatem na pewno taki ręcznik posłuży długo, przynajmniej do momentu kiedy dziecko nie znajdzie sobie nowego ulubionego bohatera.
 

Podobne wpisy na blogu

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie? Wpisz swój adres e-mail!

Ostatnio oglądane