Warning: Undefined array key 1 in /home/admin/domains/senlandia.pl/public_html/pliki_zrodlowe/pliki_dzialow/blog.php on line 1
Jak wygląda proces tworzenia pościeli świecącej w ciemności? Jak należy ją użytkować? - Senlandia.pl

Jak wygląda proces tworzenia pościeli świecącej w ciemności? Jak należy ją użytkować?

Opublikowano dnia 30-12-2020
Autor: Senlandia Blog

Pościel świecąca w ciemności

pościel świecąca w ciemności


Czego dzieci boją się najbardziej? Tak, oczywiście ciemności! Dostępna w naszej ofercie pościel świecąca w ciemności może oswoić ich lęki i sprawić, że moment pójścia spać stanie się znacznie bardziej przyjemny i komfortowy. Dodatkowo fluorescencyjny efekt nie spowoduje podniesienia rachunków za energię elektryczną, zatem korzyść jest podwójna! Warto podkreślić, że taka pościel jest te niezwykle efektowna!
Każdy z nas, będąc dzieckiem, bał się momentu, kiedy rodzice wyłączą światło i często prosił o pozostawienie choćby niewielkiej włączonej lampki. Najczęściej rodzice czuwali do momentu, aż dziecko nie zaśnie, by ją wyłączyć bądź godzili się z tym, że rachunek za prąd będzie nieco wyższy… Obecnie nie musi tak być, bowiem do dyspozycji jest pościel świecąca w ciemności, czyli model poszewek z glow efect.
 
Jak wygląda proces tworzenia pościeli świecącej w ciemności? Jak należy ją użytkować?
 
Przy produkcji takich tekstyliów wykorzystywane są barwniki fluorescencyjne, które nakładane są na niektóre nadrukowane elementy, np. kontury postaci, napisy, ozdobniki czy drobne elementy. Tego rodzaju farby są nietoksyczne i mają barwy od żółtej, przez zieloną, aż do bladoniebieskiej. Kluczowe znaczenie ma naświetlenie takiej pościeli przez kilkadziesiąt minut światłem widzialnym lub sztucznym. Dzięki temu w nocy można obserwować efekt luminescencji. Pościel świecąca w ciemności musi być w specjalny sposób prana i użytkowana, aby utrzymywał się on jak najdłużej. Nie należy zatem takiej pościeli bawełnianej prać w temperaturze wyższej niż zalecana, a najczęściej jest to 40 stopni, bez użycia dużej ilości detergentów. Przed użyciem koniecznie trzeba wystawić pościel świecącą w ciemności na działanie słońca na kilkadziesiąt minut. Im dłuższa ekspozycja, tym czas fluorescencji będzie nie tylko intensywniejszy, ale również dłuższy. Warto podkreślić, że stosowany barwnik luminescencyjny nie jest toksyczny, a pościel posiada certyfikat Oeko-Tex 100 i jest wykonana ze 100% wysokiej jakości bawełny.

pościel 160x200
 
Wybierz wzory dopasowane do gustu i zainteresowań Twojego dziecka
 
Od najmłodszych lat dzieci mają swoje preferencje odnośnie dekoracji w swoim pokoju czy zabawek. W przypadku pościeli jest podobnie. Na szczęście w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pościeli świecącej w ciemności. Jest dopasowana do gustu i zainteresowań Twojego dziecka. Możesz zdecydować się na model z superbohaterem, postacią z ulubionej kreskówki, czy motywem kosmicznym. Miłośnicy piłki nożnej zainteresują się pościelą ze świecącym herbem ulubionego klubu. Wśród wielu modeli na pewno znajdziesz taki, który spełni oczekiwania!
 

Podobne wpisy na blogu

 • Ręczniki kąpielowe w komplecie - dlaczego warto je kupić ?

  Opublikowano dnia 18-05-2023

  Ręczniki kąpielowe w komplecie - dlaczego warto je kupić ?

  Każdy z nas lubi po kąpieli owinąć się w miękki i puszysty ręcznik kąpielowy. Ale czy wiesz, że warto kupować ręczniki kąpielowe w komplecie? W tym artykule wyjaśnimy dlaczego.

 • Porządek w sypialni - jak pościelić łóżko?

  Opublikowano dnia 05-02-2023

  Porządek w sypialni - jak pościelić łóżko?

  Sypialnia jest miejscem, w którym powinien panować odpowiedni porządek i spokój. Nie chodzi tu jedynie o to, aby dbać o codzienne odkurzanie czy ścieranie podłóg, ale również ścielenie łóżka. Posiadając nawet najpiękniejsze meble, możemy sprawić, że sypialnia będzie nieestetyczna, jeśli nie będziemy ścielić łóżka w sposób odpowiedni. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak pościelić łóżko w sypialni.

 • Pościel - jak ją prać?

  Opublikowano dnia 02-02-2023

  Pościel - jak ją prać?

  Pranie pościeli ma kluczowe znaczenie dla naszego odpoczynku i zdrowia. Dobieramy idealne kolory, wzory i rozmiary, jednak zapominamy o tym, jak ważne jest to, aby odpowiednio prać pościel. Najczęściej każdy komplet posiada metkę, którą warto się sugerować. Istnieją również pewna zasady odnoszące się do tego, jak prać pościel. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak sprawić, że pościel będzie czysta i wytrzymała przez długi czas.

 • Zmiana pościeli - jak często powinno się ją zmieniać?

  Opublikowano dnia 30-01-2023

  Zmiana pościeli - jak często powinno się ją zmieniać?

  Sen odgrywa istotną rolę bez względu na wiek. Jest niezbędny do regeneracji i zachowania dobrego samopoczucia. Długotrwałe zaburzenia snu mogą prowadzić do rozdrażnienia, przewlekłego zmęczenia, a w konsekwencji do pogorszenia stanu zdrowia. Oprócz odpowiedniej ilości snu i regularności, ważny jest również komfort. Warunki, w jakich śpimy, mogą przyczynić się do lepszych bądź gorszych doświadczeń. Istotna jest temperatura, twardość materaca, cisza, wygodna piżama, ale również pościel. Jedni docenią to, że jest wykonana z przytulnego materiału, inni będą zwracać uwagę na jej warunki termiczne. Bez względu na kolorystykę, wzory i materiały najważniejsze, aby była czysta. Co ile powinno się zmieniać pościel, aby zachować higienę i komfort? W naszym artykule przyjrzymy się temu tematowi.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie? Wpisz swój adres e-mail!

Ostatnio oglądane