Pościel Satyna Bawełniana

Opublikowano dnia 24-12-2020

Kategoria: Blog » Pościele Z Satyny Bawełnianej

pościel satyna bawełniana

Satyna bawełniana to tkanina pościelowa, która cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Tego typu pościel jest bezpieczna dla zdrowia i funkcjonalna, ponieważ jest wykonana z materiału łączącego naturalność bawełny z eleganckim wyglądem satyny. Jakie jeszcze właściwości ma pościel wykonana z satyny bawełnianej? Komu można ją polecić?

Satyna i satyna bawełniana - różnice
 
Satyna i satyna bawełniana to dwie różne tkaniny, które są często mylone. Pościel z satyny to zimny, poliestrowy i śliski produkt. Zestawy z satyny  bawełnianej to w 100% naturalna przędza. Jest delikatna, gładka i znacznie mniej chłodna.

Pościel satyna bawełniana - właściwości materiału
 
Satyna bawełniana jest materiałem o całkowicie naturalnym składzie, wykonywany w 100% z bawełnianej przędzy. Dodatkowe właściwości nadają mu dopiero specjalistyczne techniki produkcji. Bawełna jest najpierw barwiona, a następnie poddana procesowi merceryzacji (uszlachetniania), dzięki czemu zyskuje gładkość i połysk. Dodatkowo o tym, czy pościel będzie nazywana satyną bawełnianą decyduje wykorzystanie odpowiedniego splotu (nić prowadzi się cztery razy góra i tylko raz dołem).

pościel satyna bawełniana 200x220 cm.

Pościel z satyny bawełnianej - zalety
 
Pościel z satyny bawełnianej posiada wiele zalet, sprawiając, że jest to produkt coraz chętniej kupowany i używany w Polskich domach. Charakterystyczne zalety to m.in.:
 
- bezpieczeństwo dla zdrowia - pościel bawełna satynowa jest w 100% naturalna, dlatego też jest bezpieczna i przyjazna dla skóry dorosłych, jak i dzieci. Nie uczula i nie podrażnia, a dodatkowo jest przewiewna i odpowiednio odprowadza wilgoć z powierzchni ciała;
 
- wytrzymałość - odpowiednia wytrzymałość tkaniny uzyskiwana jest dzięki specjalnym technikom produkcji oraz jej naturalnemu składowi. Komplet nie przeciera się, nie drze, jest także odporny na rozciąganie. Co istotne, nawet po wielu praniach zachowuje swój oryginalny wygląd, w tym - nasyconą kolorystykę;
 
- przyjemność w dotyku - specjalny splot sprawia, że materiał jest przyjemny w dotyku i odpowiednio chłodny, ale nie zimny;
 
- funkcjonalność - pościel należy prać w 40-60 stopniach, a następnie rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia. Nie wymaga prasowania.

pościel z bawełny satynowej

Pościel z satyny bawełnianej to rozwiązanie dla każdego. Jest elegancka, a materiał to produkt wysokiej jakości. Dostępna jest w wielu rozmiarach, najczęściej można kupić pościel satyna bawełniana 160x200 i pościel satyna bawełniana 200x220 czyli dwa najpopularniejsze rozmiary w polskich domach.


Podobne wpisy na blogu

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie? Wpisz swój adres e-mail!

Ostatnio oglądane