Kolory Pościeli - jakie będą modne w tym sezonie?
Opublikowano dnia 14-05-2021Autor: Senlandia Blog
Kategoria: Blog »
Kolory w Twojej sypialni mają niebagatelne znaczenie. Oprócz funkcji estetycznej odpowiednio dobrana kolorystyka w sypialni pomoże Ci w łatwiejszym zasypianiu i odprężeniu się po ciężkim dniu codziennych obowiązków. Czy kolor pościeli ma znaczenie? Oczywiście! To ostatni kolor, który widzisz, zanim zaśniesz, dlatego oprócz pięknego i relaksującego zapachu, Twoja pościel powinna mieć również odpowiedni kolor, by zapewnić Ci długi i nieprzerwany sen oraz ułatwić poranne wstawanie.
Jakie kolory pościeli będą modne w tym sezonie? Kolory mają nie tylko walor dekoracyjny, ale przede wszystkim wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Kolor czerwony kojarzy się z pasją, emocjami i namiętnością, ale również z gniewem, złością i pewnością siebie.
Ubierając czerwoną bluzkę na rozmowę, wysyłasz komunikat, że jesteś osobą, która zna się na rzeczy i jest pewna tego, co mówi. Kolory otaczają nas z każdej strony, dlatego warto zacząć korzystać z nich w świadomy sposób, co tyczy się także aranżacji wnętrz.
Kolory ziemi w Twojej sypialni – hit sezonu!
Tegoroczna kolorystyka wnętrz oscyluje wokół kolorów natury, takich jak zgaszone zielenie, szarości, głęboka czerń, ciepłe odcienie piasku, cynamonu i głęboki granat. Kolory ziemi, oprócz tego, że nawiązują do tego, co naturalne, uspokajają i stabilizują, dlatego warto wprowadzić je do sypialni, jeśli macie problem z nadmierną ilością niechcianych myśli w trakcie zasypiania. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku, będzie pościel butelkowa zieleń lub pościel granatowa. Oba kolory należą do chłodnej gamy barw. Wyciszają umysł, wspomagają koncentrację i działają uspokajająco, ale nie usypiająco. Głęboka, butelkowa zieleń to jeden z najmodniejszych kolorów w tym sezonie. Piękny, głęboki odcień zieleni idealnie wpisze się w loftową stylizację wnętrza, ale także będzie ciekawy dodatkiem do wszechobecnej bieli, charakterystycznej dla skandynawskich aranżacji.
Ciemne kolory w sypialni pomagają w zasypianiu
Znasz to uczucie, gdy bezskutecznie przewracasz się z boku na bok, a za oknem robi się już jasno? Nie ma cudownego leku na bezsenność, ale można spróbować ją zniwelować. Jednym z rozwiązań jest odpowiedni dobór kolorów pościeli. Pościel szara i pościel czarna zdecydowanie ułatwią zasypianie i "ostudzą" zmęczony gonitwą myśli umysł. Te dwa kolory są najbardziej uspokajające, relaksujące i chłodne. Pościel w ciemnych kolorach jest ciekawym dodatkiem nawet do małej sypialni, nie ma ryzyka, że przytłoczy wnętrze. Wręcz przeciwnie, będzie ciekawym kontrastem dla jasnych ścian i mebli.
Romantyczna atmosfera przede wszystkim
Romantyczny klimat w sypialni? Czemu nie! Wprowadź czerwone elementy w akcesoriach i dodatkach np. pościel czerwona, narzuta na łóżko lub czerwone świeczki i zobacz, jak zmieni się cały wystrój. Nie zapomnij o ciepłym, żółtym świetle, które ociepli wnętrze i stworzy nastrój. Białe, ostre światło nie jest zalecane w sypialni. Jest zbyt jasne i może pogłębiać problemy z zasypianiem oraz wpływać negatywnie na komfort i higienę snu. Jeśli czerwony jest dla Ciebie zbyt intensywny, wprowadź do sypialni pastelowe kolory, które są urocze i równie romantyczne! Pościel różowa doda wnętrzu subtelności i delikatności.
Miejska dżungla w Twoim wnętrzu
Zielona pościel z liśćmi monstery lub niebieska pościel w kolorowe kwiaty to zdecydowany krok w stronę miejskiej dżungli. Trend na motywy botaniczne stał się niezwykle popularny już w zeszłym roku. Był odpowiedzią na utrudnione podróżowanie, związane z pandemią. Ten dosłowny powrót do natury spowodował, że wnętrza rozkwitły przeróżnymi kolorami i motywami, znanymi z amazońskich lasów. Trzeba przyznać, że miejska dżungla jest imponująca i warto wprowadzić ją tam, gdzie rozwinie swój potencjał. Kolorystycznych opcji do wyboru jest wiele, ale jedno jest pewne, kolory mają ogromne znaczenie, dlatego warto zaplanować zawczasu, jakie kolory ułatwią zasypianie, wpłyną pozytywnie na jakość snu i podniosą ogólny komfort. Pamiętaj, by ciemne barwy w niewielkich wnętrzach były jedynie dodatkiem, gdyż mogą nadmiernie przytłoczyć wnętrze i sprawić, że będzie wydawało się mniejsze niż w rzeczywistości.